O sociálních sítích jako problému dnešní doby, se mluví hned v několika souvislostech. Nejčastěji jsou sítě jako je Facebook a Instagram skloňovány v souvislosti s dětmi a vůbec mladšími generacemi, které odvádí od skutečné reality a na školách je to mnohdy prostředek k šikaně. V posledních letech se však hovoří i o škodlivých vlivech na dospělé uživatele a poslední studie provedené v Británii ukázaly, že nejhůře jsou na tom ženy po rozchodu.
Ukázalo se, že většina žen, která se s někým právě rozešla, používá sociální sítě k sledování svého bývalého partnera. Oproti mužům, kteří jsou méně citově založení a s tímhle problém nemají, prosedí až třetina žen několik týdnů a měsíců po rozchodu celé večery u klávesnice. Sledují nejen profily bývalého partnera, ale také jeho přátel a rodiny, aby jim nic neuniklo.
Většina žen za tím zpočátku vidí jen zvědavost. Zajímá je, jak vypadá nová partnerka jejich bývalého přítele a pokud to nemá přímo uvedeno na profilu, sledují všechny jeho nově přidané přátele a hodnotí jednotlivé ženy, zda jsou nebo nejsou podle jeho vkusu.
Co však začne jako nevinná zvědavost, může se zvrhnout v celé měsíce smutku, které si lze ušetřit. Stejně jako se doporučuje po rozchodu vyhodit veškeré společné věci a dárky, které jste od něj dostala, je dobré odříznout i tuhle komunikaci. Stejně jako nekonečné probírání se vlastními vzpomínkami a přemítání nad tím, kdo co řekl nebo co jste měla udělat jinak, ani z tohoto nevzejde nic nového, co byste už nevěděla. Pouze tak prodlužujete svůj vlastní smutek.
Není tedy na škodu po rozchodu na nějaký čas počítač vůbec nezapínat a na sociální sítě se nepřihlašovat. Vyhýbejte se i rozhovorům s kamarádkami a společnými známými o tom, co váš bývalý přítel dělá nebo nedělá a s kým teď tráví čas. Nepotřebujete přece rány stále znova otevírat.