· OTISKY PRSTŮ PRO BEZPEČNOST AUTOMOBILŮ
Německá společnost Continental se zabývá zvyšováním bezpečnosti automobilů. Zaměřili se na využívání nezaměnitelných biometrických prvků. Těmi jsou otisky prstů či rozpoznávání obličeje.
ü Bezklíčové odemykání sice zůstane i nadále, ale k tomu, abyste nastartovali, bude nutná autentizace pomocí snímače otisků prstů. Tento snímač by měl být na startovacím tlačítku, takže řidiče nebude toto opatření nijak obtěžovat. Tento dvojí proces ověřování by měl výrazně zvýšit opatření proti krádeži.
ü Řidičův obličej zase rozpozná vnitřní kamera, a tak bude moci automaticky přizpůsobit nastavení vozu (zrcátka, sedadla, teplotu, rádio i navigaci).
· DÁLNIČNÍ POPLATKY V NĚMECKU
V Německu jsou řidiči od nutnosti platit dálniční poplatky zatím ušetřeni. Průjezd Německými dálnicemi je pro všechny osobní automobily zdarma. Ovšem v letošním roce i zde chtějí zavést dálniční mýtné, a to po parlamentních volbách. Nezbytné přípravy zavedení poplatků ještě zaberou několik měsíců.
ü Počítá se, že poplatky pro osobní auta se za desetidenní užívání budou pohybovat od 2 do 20 eur. Dvouměsíční poplatek bude řidiče stát od 16 do 30 eur. A roční dálniční známka vyjde od 22 do 130 eur. Cena se bude odvíjet od motorizace i emisní třídy vozu, takže se prodraží starším autům i autům s větším objemem motoru.
ü Německo je sice poslední velkou evropskou zemí, kde ještě doposud nezpoplatnili své dálnice, ovšem navržené mýtné odmítají němečtí sousedé včetně Česka, Rakouska nebo Nizozemska.
· ZA ODHAZOVÁNÍ ODPADKŮ HROZÍ VE VELKÉ BRITÁNII POKUTA AŽ 75 000 KČ
S nepořádkem chce zatočit Velká Británie. Konkrétně si tam chtějí posvítit na neukázněné řidiče, kteří vyhazují odpadky z oken aut při jízdě. Pokuta sice není abnormální, vyjde řidiče v přepočtu asi na 3800 Kč. Pokud ale viník pokutu nezaplatí, může sankce narůst až do výše 75 000 Kč.
ü Pokuty v této zemi sice nejsou ničím novým, ovšem nový je jejich způsob vymáhání. Pokuta je totiž udělena řidiči vozidla, který si to pak musí sám vyřídit s viníkem.