Jak nakládat věci do auta – bez ladu a skladu, různě na sebe, chaoticky – takto to lze samozřejmě také, tím možná ušetříte dvacet minut času, ale riskujete poškození vozidla i vašich věcí uvnitř nákladového prostoru. Postupujte systematicky, začněte těmi těžšími břemeny – nábytkem, velkými spotřebiči, koberci, a každý předmět pečlivě zajišťujte proti pohybu výplňovým materiálem (bublinkovou fólií, textilem, molitanem). To nejlehčí patří do zadní části vozu, už kvůli posunu těžiště dopředu, kdy je vůz lépe ovladatelný. To platí i pro situace, kdy si pronajímáte z půjčovny dodávek přívěs. Do přívěsu za dodávku rozhodně nepatří vysoká chladnička s mrazákem a automatická pračka, ale objemné a lehké krabice, např. s ložním prádlem, textilem a obuví.
Jak řídit vůz – je známo, že vystačíte s řidičákem „B“, ale to je jen teorie. Pokud jste nikdy neseděli za volantem větší dodávky, může vám to působit potíže, zejména při parkování a couvání. Při stěhování většího rozsahu, kdy nastupuje i únava, se vyplatí mít v záloze ještě jednoho řidiče a v řízení se střídat. Pamatujte také na to, že vás cestou může zastihnout liják (v zimě sněžení a námraza) a vzroste nebezpečí smyku, že výrazně v odpoledních hodinách vzroste provoz, že můžete mít problémy s parkováním, a že vám budou docházet při přenášení břemen síly.
Časový harmonogram – může se vám stát, že si zvolíte pronájem na několik hodin, a „nebudete stíhat“. Některé půjčovny dodávek jsou benevolentní a umožňují prodloužení doby i telefonicky, nicméně raději spoléhejte na vlastní harmonogram. Měli byste předem znát rozsah prací a dobu, kterou zaberou, a hlavně se nezdržovat balením věcí na poslední chvíli až v průběhu jejich nakládání. V zásadě to znamená – mít vše připraveno již před dnem D, a auto si vypůjčit pouze na nakládku, převoz a vykládku.